07.07.2004 Koncertné termíny
9.7.2004 Trenčín, o 19.30 v pube Trenčan
16.7.2004 Žilina, Kultúrne Leto
 
02.09.2003 MP3-ojky z CD
Na stránku boli pridané mp3-ojky z nášho tretieho CD-ečka "Aliens are good for sale". Nájdete ich v sekcii MP3 našej stránky.
 
27.08.2003 Nové CD
V týchto dňoch vyšlo naše v poradí 3-tie oficiálne CD, ktoré sme nazvali "Aliens are good for sale". CD obsahuje 7 trackov. Sú na ňom aj niektoré naše staré skladby, ktoré sme nanovo nahrali a zaranžovali, sú to Medovina, Na sekeru nedávame, Parostroj a Vianočka a Milovanie v ponožkách. Okrem týchto starších skladieb naše CD obsahuje 3 novinky. Cd je čisto inštrumentálne a vyšlo v talianskom vydavateľstve Lizard Records.
Objednať si ho možete na našej mailovej adrese miro@akodoma.sk
alebo cez webové stránky:
www.audioglobe.it
www.pickuprecords.it
www.mylondonrecords.com
 
14.05.2002 Malá koncertná júnová šnúra
Pripravujeme malú koncertnú šnúru spolu so žilinskou kapelou Liquid Boogie Roll a dvoma talianskymi kapelami Memoria Zero a Imagin'aria.
20.06.2002 Považská Bystrica
21.06.2002 Spišská Nová Ves
22.06.2002 Košice
Budeme hrať v novej zostave gitara, basa, bicie + sequencer. Predstavíme niekoľko nových kompozícií plus nejake staršie a našim fanúškom aj dobre známe kusy.
 
14.05.2002 Koncert v Třinci
V sobotu 18.05.2002 večer okolo 22.00 zahrame klubový večer v Třineckom klube Harenda. Srdečne pozývame všetkých našich fanúškov.
 
12.09.2001 Koncert v Prievidzi
V piatok 14.09.2001 o 20.00 sa uskutoční náš koncert v Dublin-Pube v Prievidzi.
 
27.08.2001 Multimediálne CD
Vytvorili sme prezentačné multimediálne CD, ktoré okrem mp3-ojek a fotiek obsahuje aj dva videoklipy, ktoré sme si natočili na skladby Padám a Vôňa dážďoviek. Tieto videoklipy sa tiež nachádzajú vo video sekcii tejto stránky. Prezentačné CD je možné si pustiť v PC (zvuková karta, systém Windows) alebo v DVD prehrávači, ktorý podporuje čitanie napalených CD a formát videoCD. Toto CD je možné si tiež objednať cez e-mail miro@cyberspace.sk.
 
29.05.2001 Recenzia (www.funserver.sk)
Žilinská art rocková formácia si svoj ďaľší album vydala s pomocou spriaznených duší, čiže na vlastnom labeli LL, čo svedčí o tom, že nehrajú hudbu, ktorá by sledovala komerčné ciele. Už obal prezrádza, že atmosféra sa bude pohybovať v temnejších polohách a hneď úvodná pieseň Obrátiš sa na prach nás v tom utvrdzuje. Úvodné takmer rammsteinovsko-reznorovské riffy sa striedajú s jemne znejúcim hlasom speváčky a jej flautovými medzihrami. Pieseň má však priveľa zmien tempa a motívov, takže jej idea sa trochu stráca, gitarové sólo je však pekne zahrané. Skladby plynulo prechádzajú jedna do druhej, čo je typické pre artrockové kompozície, u nás je to však jav ojedinelý. Album tak pôsobí ako jedno ucelené dielo. Nasledujúci Magnetický havran pre zmenu s flautovým sólom tvorí snáď najpôsobivejšiu časť albumu, zdá sa mi, že práve inštrumentálne pasáže kapele najviac sedia. Nie preto, že by Petra Pavličková nebola dobrá speváčka, práve naopak, ale jej jemný hlas pôsobí trochu kontraproduktívne so smutnými a melancholickými motívmi a náladami. Viac vynikne v optimistickejších textoch ako Spomínaj si Adam, kde pre zmenu vyniká basová linka. Ale aj v piesni Dobrá správa podala speváčka nadpriemerný výkon. Mierne disharmonické pasáže piesní ako Náhla psychická porucha, Padám a Tak evokujú spomienky na Franka Zappu a pražskú undergroundovú scénu, inak zrejme muzikanti čerpali inšpiráciu z legiend art rocku a progresívneho rocku sedemdesiatych a osemdesiatych rokov. Minutáž skladieb, veľkoplošné epické kompozície a ich melancholická nálada kapelu predurčujú k hraniu prevažne na alternatívne ladených akciách, zrejme bežné kluby, kam sa chodia návštevníci zabaviť a posedieť pri káve a pive, nebudú pre nich živnou pôdou, čím majú sťaženú úlohu. Hrajú však hudbu podľa svojho svedomia, to dokážu priaznivci tiež oceniť, len majú smolu v tom, že ich je v dnešnej dobe stále málo a miest, kde im to majú možnosť ukázať tiež veľa nie je.

Peter Cagáň
 
12.03.2001 Koncert !
Koncert a krst posledneho CD "52" sa uskutoční 14.apríla (sobota) 2001 v Guru klube (Žilina).
 
20.02.2001 Recenzia (www.music.sk)
Neoficiálna slovenská hudobná scéna neprodukuje, napríklad na rozdiel od českej, temer žiadne nahrávky, ktoré by boli bežne dostupné na kvalitnejších nosičoch. Občas sa ale zjaví nejaká svetlá výnimka potvrdzujúca toto smutné pravidlo.
Album slovenskej kapely Ako doma je v tomto smere vítaným oživením, ktoré by sa mohlo častejšie opakovať. Spomínaná skupina sa dala dokopy už v roku 1994 a v jej začiatkoch ju tvorili: M.Fedor (basa), I.Gešo (bicie) a J.Štefanatný (git.). Po viacerých demách, v zahraničí vydaných nahrávkach i personálnych zmenách dospela skupina Ako doma ku spomínanému albumu "52", ktorý by ju mal bližšie predstaviť slovenským poslucháčom. Číslo 52 sa vraj často objavovalo v spojitosti s nahrávaním tohoto albumu, a tak sa dostalo aj do jeho názvu.
Hudba, ktorú Ako doma produkujú, je zvláštnou odnožou progresívneho, respektíve alternatívneho rocku. V ôsmich na album zaradených skladbách sa do tohoto hlavného prúdu "prilievajú" ešte aj jazz či funky. Art rock síce nie je na hudobnom poli už žiadnou novinkou, ale v dobrom prevedení sa dá jeho počúvanie v pohode zvládnuť.To by mohol byť aj prípad skupiny Ako doma, ak by sa nepokúsili svoju náročnú hudbu doplniť o spev. Pri spievaných pesničkách sa vyžadujú aj nejaké tie texty. A to je, bohužiaľ, slabá stránka tohoto projektu.Temne sa tváriace, no miestami slaboducho poskladané slová (napr. skladba Spomínaj si, Adam… ), spolu s nie vždy výrazným spevom, si vyžadujú nejakú zmenu v prístupe, ktorá by mohla pritiahnuť k tejto hudbe širší okruh poslucháčov, aj napriek jej špecifickosti.

Boris Čegiň
 
16.01.2001 Ako Doma
Koncom roka nám vyšlo už druhé CD , ktoré sme nazvali "52". CD si môžete objednať cez mail miro@cyberspace.sk.