Kapela Ako Doma vznikla v roku 1993. Zakladajúcimi členmi boli Miroslav Fedor - basa, Jozef Štefanatný - gitara, Ivan Gešo - bicie. Ako Doma sa od začiatku venuje vlastnej tvorbe, ktorá by sa dala svojím štýlom zaradiť do progresívneho rocku, alebo art rocku. Hudba kapely je však ovplyvnená aj štýlmi ako sú jazz, funky a klasický big beat.

Nahrali sme 3 demosnímky. Prvý z nich sme nahrali v trojici v roku 1994. Po nahraní tohoto dema sme sa rozrástli o kláves, na ktorý hral Ľuboš Tomaščik a v tejto zostave sme urobili dalšie dve nahrávky (1996,1997). Po odchode klávesáka z kapely, bol nahradený zvuk klávesu saxofónom (Tatiana Siládiová) a perkusiami (Alexander Čupka)(1998). Tu vzniklo prvé oficiálne CD (1998/99), ktoré vyšlo v talianskom vydavatelstve Mellow Records. Na tomto albume bol okrem nových skladieb použitý aj materiál z posledného demosnímku - Hrdzavenie (1997).

Naše druhé CD sme vydali na sklonku roku 2000 na Slovensku. Toto CD je zaujímavé tým , že obsahuje okrem troch inštrumentálnych kompozícií aj spievané skladby. Je to novinka a v podstate aj malý experiment , pretože sme sa zatiaľ venovali výhradne inštrumentálnej tvorbe. CD má názov "52" , je to v podstate magické číslo, ktoré sprevádzalo nahrávanie muziky. Napríklad, CD obsahuje 52 minút hudby, pri nahrávaní bolo použitých 52 nahrávacích stôp a iné... Nahrávka obsahuje dohromady 8 skladieb. Štýlovo by sa dalo CD "52" zaradiť do progresívneho rocku. V každom prípade CD obsahuje 52 minút rôznorodej muziky, ktorá by mohla osloviť nielen fanúšikov progresívneho rocku, ale aj posluchácov jazzrocku, funky, bigbeatu aj tvrdších hudobných žánrov.
Toto CD sme nahrali v zostave:
Petra Pavličková - spev, priečna flauta
Jozef Štefanatný - gitara, gitarový sythetizér
Miroslav Fedor - basa
Ivan Gešo - bicie
Alexander Čupka - perkusie.

Uvedením CD 52 (začiatkom roku 2001) skončili účinkovanie v Ako Doma bubeník Ivan Gešo a perkusista Alexander Čupka, takže po týchto personálnych zmenách sme začali hrať v zostave:
Petra Pavličková - spev, priečna flauta
Jozef Štefanatný - el. gitara, gitarový sythetizér
Richard Labuda - el. gitara
Miroslav Fedor - basa
Peter Ondreáš - bicie

V lete 2003 vyšlo v talianskom vydavatelstve Lizard Records tretie CD "Aliens are good for sale". Na tomto projekte hráme znovu v trojici:
Jozef Štefanatný - el. gitara, gitarový sythetizér
Miroslav Fedor - basa
Peter Ondreáš - bicie
a pribrali sme sequencer, ktorý nám pomáha pri nových experimentoch.